Koło fotograficzne w grupie VI- podsumowanie

Przez cały rok szkolny w naszej grupie prowadzone było koło fotograficzne w ramach realizacji zadania z projektu realizowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn.: "PRZEDSZKOLA DLA WSZYSTKICH - rozszerzenie oferty do edukacji przedszkolnej, w tym z uwzględnieniem dzieci ze specjalnymi potrzebami kształcenia (w tym z niepełnosprawnościami) na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg".

Celem projektu jest upowszechnianie edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku przedszkolnym, w tym ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Koło fotograficzne w naszej grupie niewątpliwie zyskało wielu sympatyków oraz rozbudziło w dzieciach zainteresowanie fotografią. Podczas prowadzonych zajęć dzieci nie tylko mogły wykonywać zdjęcia, również uczyły się budowy i obsługi aparatów- tych "Dziecięcych" jak również profesjonalnych oraz aparatu typu polaroid. Dzieci nauczyły się w jaki sposób możemy zdjęcia przenosić na komputer, potrafią dokonać selekcji zdjęć pod względem ich jakości, dokonać drobnego retuszu oraz wydrukować wybrane pozycje. Wszystkie wybrane zdjęcia znalazły swoje miejsce w specjalnych tematycznych albumach, które dzieci samodzielnie prowadziły i ozdabiały rysunkami.
W ramach koła fotograficznego organizowaliśmy również dla dzieci z całego przedszkola sesje fotograficzne z wykorzystaniem profesjonalnych fotograficznych teł; były to zdjęcia z okazji dnia misia, z Mikołajem, zdjęcia na balu karnawałowym, sesje walentynkowe, wielkanocne, sesja z okazji dnia mamy, sesja z okazji zakończenia roku szkolnego. Z pomocą naszej Pani przygotowaliśmy ze swoich zdjęć tablo absolwentów. Podczas jednych zajęć przygotowaliśmy plakat na wystawę Pt" Kołobrzeg- moje miasto"- do którego wykonania wykorzystaliśmy własne zdjęcia.

Na wszystkich naszych spacerach, wyjściach, wycieczkach nieodłącznie towarzyszyły nam nasze aparaty, dzięki którym zatrzymaliśmy wiele wspólnych wspomnień na lata. Aby zdobyć zdjęcia z najciekawszych miejsc w naszym pięknym mieście wybraliśmy się nawet na bardzo daleki spacer, aż do latarni morskiej. Wykonane przez dzieci zdjęcia/ozdobne ramki wzięły udział w wielu konkursach fotograficznych w całej Polsce, w jednym z takich konkursów nasza Zuzia zdobyła II miejsce, a wiele osób otrzymało upominki i dyplomy za udział. My już odchodzimy do szkoły, ale nasze albumy zostaną i mamy nadzieje, że koło fotograficzne w naszym przedszkolu pozostanie i kolejne grupy będą uzupełniać albumy wspaniałymi wspomnieniami …

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe upominki.