Serdeczna Kartka dla kolejarzy

Grupa VI przygotowała Serdeczną karteczkę dla kolejarzy z okazji ich święta. Wczoraj udaliśmy się aż na dworzec, na umówione spotkanie, gdzie czekała na nas wspaniała niespodzianka. Przejażdżka pociągiem, poznanie pracy maszynisty, poznanie wszystkich zakamarków w pociągu, możliwość asystowania przy prowadzeniu pociągu, odwiedzenie lokomotywowni.

Dzień Pluszowego Misia w grupie VI

Ach, co to był za dzień. Poznaliśmy historię misia pluszowego, wykonaliśmy opaski na głowę, kolorowanki, próbowaliśmy miodek, przeszliśmy misiowy tor przeszkód, oglądaliśmy bajkę, rozwiązywaliśmy zadania, do tego mieliśmy dyskotekę i pamiątkowe zdjęcie.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w grupie Biedronki

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto obchodzone corocznie 20 listopada w rocznicę uchwalenia przez ONZ Konwencji o Prawach Dziecka. Biedronki również obchodziły to święto w przedszkolu. Była to okazja, by wyjaśnić dzieciom, czym są prawa dziecka oraz że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie.

Koło plastyczne w grupie Biedronki

Podczas zajęć koła plastycznego wszystkie chętne dzieci z gr. Biedronki uczestniczą w dodatkowych zajęciach plastycznych. Wykonywaliśmy już m.in. jesienne drzewa wykorzystując pozostałości po zatemperowanych kredkach, malowaliśmy jesienne liście w przeźroczystej folii oraz robiliśmy puszystą chmurkę wykorzystując do tego watę.

Dzień Niepodległości w gr. Biedronki

Dnia 10 listopada Biedronki obchodziły w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji przyszły ubrane do przedszkola w stroje odświętne. Zgodnie z tradycją wysłuchały hymnu Polski oraz nauczyły się, jak mają się w tej sytuacji zachować. Biedronki obejrzały również bajkę edukacyjną "Polak mały" oraz poznały polskie symbole narodowe.