Dzień Kobiet w Kangurkach

8 marca to wyjątkowy dzień w roku - Dzień Kobiet. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków i drobnych upominków. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień a na koniec tego cudownego dnia wszyscy wybraliśmy się na lody.

Kangurki w szkole

5 marca Kangurki wybrały się do miejsca, w którym już niedługo rozpoczną swoją przygodę. Celem wizyty w SP 7 było wzbogacenie doświadczeń i wiadomości dzieci związanych ze szkołą. Przedszkolaki były zachwycone, już teraz odliczają dni do pierwszego dzwonka.

Kangurki w Bibliotece

Pod koniec lutego Kangurki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie miały przyjemność zobaczenia oryginalnej wystawy dotyczącej niegdyś popularnych zawodów. Dawne zawody w miniaturze to intrygująca lekcja historii życia codziennego.

Urodzinki w Kangurkach

W lutym swoje 7-me urodziny obchodzili: Marcelinka, Jaś Jonas oraz Antek. Jeszcze raz najlepsze życzenia: dużo zdrowia i słonka, humoru dobrego, życia kolorowego. I wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń ! Niech wspomnienia ze wspólnej zabawy zostaną w pamięci!

Walentynkowe zajęcia w Kangurkach

W ostatni czwartek u Kangurków odbyły się walentynkowe zajęcia matematyczno- plastyczne. Dzieci pracując w parach daltońskich rozwiązywały sudoku, kodowały, liczyły ,układały puzzle oraz wykonały pracę plastyczną "Czerwone serduszko".

Kangurki Serdeczna Karteczka

W grudniu Kangurki wykonały serdeczną karteczkę dla osób samotnych i starszych przebywających w ośrodkach pomocy i osób wymagających wsparcia. Dzieci oprócz karteczek przygotowały prezent z rzeczami do pielęgnacji ciała. Paczka trafiła do Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu, bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc.

Grupa VI Kangurki rodzić w roli eksperta

W ostatni poniedziałek mieliśmy przyjemność gościć mamę Mikołaja - Panią Aleksandrę, która przyszła zaprezentować nam swój zawód- radcy prawnego. Pani Aleksandra przeczytała książeczkę o prawach i obowiązkach dzieci, pokazała atrybuty związane z zawodem radcy prawnego i wytłumaczyła co to jest paragraf. Kangurki mogły poczuć się jak na sali rozpraw, ponieważ Pani Aleksandra przyszła ubrana w swój służbowy strój czyli togę oraz przyniosła do przymierzenia strój sędziego, prokuratora i radcy prawnego.

Grupa VI Kangurki urodziny

Grudniowe urodziny w Kangurkach. W grudniu Kangurki świętowały 6-te urodzinki: Stefanka, Adama i Klaudii. Wszystkim jubilatom życzymy jeszcze raz samych radosnych dni, dużo przygód i spełnienia wszystkich marzeń.

Warsztaty bożonarodzeniowe

12 grudnia w grupie Kangurki odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe na których dzieci wraz z najbliższymi wykonały świąteczne ozdoby- skrzata. Zajęcia minęły w cudownej, świątecznej atmosferze słuchając i śpiewając znane kolędy. Celem zajęć było wywołanie radości z powodu zbliżających się świąt oraz uczestnictwo we wspólnej zabawie.

Fabryka Bombek

13 grudnia Kangurki z grupy VI odwiedziły fabrykę bombek w Koszalinie. Dzieci mogły obserwować proces powstania bombek. Podziwiały ogrom pracy włożonej w malowanie i zdobienie pięknych ozdób. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało bombkę, które własnoręcznie ozdobiło podczas warsztatów.