Serdeczna Kartka dla kolejarzy

Grupa VI przygotowała Serdeczną karteczkę dla kolejarzy z okazji ich święta. Wczoraj udaliśmy się aż na dworzec, na umówione spotkanie, gdzie czekała na nas wspaniała niespodzianka. Przejażdżka pociągiem, poznanie pracy maszynisty, poznanie wszystkich zakamarków w pociągu, możliwość asystowania przy prowadzeniu pociągu, odwiedzenie lokomotywowni.

Dzień Pluszowego Misia w grupie VI

Ach, co to był za dzień. Poznaliśmy historię misia pluszowego, wykonaliśmy opaski na głowę, kolorowanki, próbowaliśmy miodek, przeszliśmy misiowy tor przeszkód, oglądaliśmy bajkę, rozwiązywaliśmy zadania, do tego mieliśmy dyskotekę i pamiątkowe zdjęcie.

Koło plastyczne w grupie Biedronki

Podczas zajęć koła plastycznego wszystkie chętne dzieci z gr. Biedronki uczestniczą w dodatkowych zajęciach plastycznych. Wykonywaliśmy już m.in. jesienne drzewa wykorzystując pozostałości po zatemperowanych kredkach, malowaliśmy jesienne liście w przeźroczystej folii oraz robiliśmy puszystą chmurkę wykorzystując do tego watę.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w grupie Biedronki

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto obchodzone corocznie 20 listopada w rocznicę uchwalenia przez ONZ Konwencji o Prawach Dziecka. Biedronki również obchodziły to święto w przedszkolu. Była to okazja, by wyjaśnić dzieciom, czym są prawa dziecka oraz że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie.

Dzień Niepodległości w gr. Biedronki

Dnia 10 listopada Biedronki obchodziły w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji przyszły ubrane do przedszkola w stroje odświętne. Zgodnie z tradycją wysłuchały hymnu Polski oraz nauczyły się, jak mają się w tej sytuacji zachować. Biedronki obejrzały również bajkę edukacyjną "Polak mały" oraz poznały polskie symbole narodowe.

Dzień Praw Dziecka w grupie VI

20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 19 listopada dzieci z naszej grupy wzięły udział w zajęciach o tej tematyce. Dzieci bardzo chętnie podejmują taką tematykę, dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat poszczególnych praw, wiedzą również, że oprócz praw mają także obowiązki.

Koło fotograficzne - grupa 6

Zajęcia z koła fotograficznego w grupie VI cieszą się dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem dzieci. Korzystają one z każdej chwili, aby uwiecznić je na fotografii i coraz lepiej im to wychodzi. Dzieci nauczyły się podczas zajęć jak wydrukować zdjęcia, aby były dobrej jakości i odpowiedniego formatu.

Dzieci z grupy 6 z wizytą u Pani Prezydent

Było to bardzo miłe spotkanie, dzieci dowiedziały się jak wygląda praca Pani Ani, jej gabinet, o której przychodzi do pracy, czym zajmuję się zaraz po przyjściu do pracy, a także poznały najbliższych współpracowników Pani Prezydent. Pani prezydent cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania zadawane przez naszych mądralińskich.

Grupa VI i Akcja Dzieciaki Sadzeniaki

Dzieci wzięły udział w akcji organizowanej przez sklep Leroy Merlin, która ma na celu uczenie dzieci pielęgnacji roślin, rozbudzanie zainteresowań przyrodą. Zabawa w sadzenie kwiatów była bardzo miłym doświadczeniem dla dzieci.

"Żaden lek nie zastąpi ruchu" to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Naczelnym celem jest wzmożenie motywacji do zwiększenia aktywności ruchowej.