Dziadkowizna grupy IV i VI

W ostatni piątek września grupy IV i VI odwiedziły zagrodę Dziadkowizna. Właściciele oprowadzili nas po zagrodzie opowiadając o jej mieszkańcach. Dzieci mogły na żywo zobaczyć i nakarmić kury, kaczki, świnie, kozy, owce, alpaki oraz krowy. Poznały również historię alpak, skąd pochodzą, co jedzą jakie mają wymagania oraz jak o nie dbać żeby były zdrowe i szczęśliwe.

Dowiedziały się równie dlaczego nie należy podchodzić do kucyków. Podczas całego pobytu towarzyszyły nam przemiłe pieski i kotki. Dopełnieniem wycieczki była zabawa na placu zabaw w błotnej kuchni, na tyrolce czy dmuchanym zamku. Po wspólnym posiłku przygotowanym przez właścicieli zagrody dzieci uczestniczyły w warsztatach. Przedszkolaki wykonały magnesy w kształcie alpaki, które później zabrały do domów.