Sportowy Turniej Miast i Gmin

W dniach 13.09.-19.09.2022. nasze przedszkolaki uczestniczyły w różnych aktywnościach sportowych organizowanych w ramach XIV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich; XXVIII Turnieju Miast i Gmin.

Głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby osób, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia. Organizatorami turnieju są Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

We wtorek mali sportowcy uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych; w środę wszyscy bawili się z chustami animacyjnymi; w czwartek wspólnie z Panią Małgosią dzieci brały udział w zabawach ruchowych z muzyką; w piątek ogród przedszkolny zamienił się w tor przeszkód, a w poniedziałek wszyscy ćwiczyli aerobik.

Nasze przedszkolaki były bardzo aktywne i po raz kolejny udowodniły, że są bardzo wysportowane.