Biblioteka dziecięca

Nasze przedszkole nr 8 od lat owocnie współpracuje z Biblioteka Dziecięca. W piątek 10 marca grupa Tygrysków została zaproszona do biblioteki na spotkanie z Panią Renata Piatkowską, znaną i lubianą autorka książek dla dzieci. Jej książki znajdują się na Liście Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Autorka zdobyła drugie miejsce w konkursach im. Astrid Lingren, oraz pierwsze miejsce w konkursach ; Przecinek i Kropka. Za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho -  Radziwiłłowicz.

Przedszkolaki były bardzo przejęte tym spotkaniem. Pani Renata opowiedziała wiele ciekawostek dotyczących bohaterów książek. Na koniec tego fascynującego spotkania można było zakupić książkę z dedykacja - co tez uczyniliśmy. Niewątpliwie udział w takim wydarzeniu było dla Tygrysków wielką atrakcją - gdyż spotkanie ze znanymi autorami, nie zdarzają się zbyt często. Mamy nadzieje, iż przyczyniło się ono do uświadomienia dzieciom, jak fascynujące jest czytanie książek.